„Byli jsme vyzvaní Stranou nezávislých kandidátů k jednání, které by se mělo konat v průběhu středy,“ přiznal Václav Valhoda s tím, že více před schůzkou zveřejňovat nechce.
„Jednání s ČSSD je pro nás prioritou. Nikoho jiného jsme k jednání nezvali,“ uvedl Martin Červený za SNK. Zda bude jeho strana požadovat post starosty říci nechtěl. „Jde zatím o seznamovací schůzku. Na takové podrobnosti je zatím brzy,“ doplnil.

Pokud by se nejsilnější strany na koalici nedohodly, dostaly by slovo i další. „Neměli bychom problém ani s jednou ze stran. Nijak se proti nám nevyhranily. Pokud se dohodnou, budou mít i tak nadpoloviční většinu. Ale i opozice má své místo, pokud je konstruktivní,“ shrnuje František Volmut za KSČM. Pro stranu byly volby úspěchem, získala totiž o jednoho zastupitele více, než v předchozím období.

O tom, že se dvě nejúspěšnější strany voleb domluví, nepochybuje lídr Volyně v dolyně Lukáš Černý. „My vyhráli naposledy, ale stejně jsme byli v opozici. Ani teď nás nikdo k jednání nevyzval,“ komentoval.

Lukáš Strnad