Podmíněné zastavení trestního stíhání se zkušební dobou na 24 měsíců podle paragrafu 307. Takový verdikt vynesl soudce Roman Šustr ve středu 18. března na adresu dvou viníků dopravní nehody z 2. března 2013 na obchvatu u Vodňan.
Jeden obžalovaný L. T. (42) předjížděl nákladní automobil, i když neměl jistotu, že svůj záměr úspěšně dokončí. Druhý obžalovaný A. A. (23), který jel v protisměru, nezareagoval včas a vjel na nezpevněnou část komunikace. Dostal smyk a následně se střetl s jiným osobním vozidlem, kde cestovali manželé se dvěma dětmi. Došlo ke zranění všech čtyř osob, zranění se nevyhnula ani spolujezdkyně obžalovaného A. A. „Oba řidiči přiznali vinu na nehodě a učinili kroky k vyrovnaní s poškozenými. Snaha o nápravu je viditelná, proto přistupuji na návrh státní zástupkyně i zmocněnkyně poškozených," řekl Roman Šustr. Také vysvětlil zkušební dobu na horní hranici sazby. „Došlo k těžkému ublížení na zdraví z nedbalosti," uvedl.
Obžalovaný L. T. projevil lítost. „Nejsem žádný závodník a vždy jsem se snažil jezdit slušně. Mrzí mne, co se stalo, a určitě udělám vše, abych poškozeným manželům a jejich dětem pomohl," řekl ve své řeči L. T.
S verdiktem souhlasili také advokáti obou řidičů Šimon Jirka a Miloslav Tuháček.
Obžalovaný A. A. se z účasti u soudu z pracovních důvodů omluvil. Doznání provedl písemně.