Českokrumlovští policisté také díky místní znalosti objasnili další případ. Ve čtvrtek sdělili podezření z krádeže 22letému muži z Českokrumlovska a 25letému muži z Jindřichohradecka. "Jak jsme informovali, policie pátrala po pachateli, který se v noci na 4. května vloupal do malé vodní elektrárny ve Křemži, kde odcizil dva elektromotory za více než 33 000 korun," uvedla policejní mluvčí Lenka Kozoňová.

Po zkráceném přípravném řízení budou podezřelí předáni k dalšímu řízení před soudem do čtrnácti dnů. Obviněný je stíhán na svobodě.

Bezprostředně po činu policisté ve středu 27. srpna odpoledne přistihli čtyřicetiletého muže z Domažlic na parkovišti v Jelení zahradě při krádeži horského kola z uzamčeného střešního nosiče na zaparkovaném vozidle. „Při vyšetřování vyšlo najevo, že muž má zřejmě na svědomí odcizení dalších sedmi kol během srpna na parkovištích  v okolí  Jelení zahrady a Horní Brány. Celková škoda je přes 185 000 korun. Odcizená kola měl prodávat a peníze užívat pro svoji potřebu," uvedla Lenka Kozoňová. I tento muž je stíhán na svobodě.