Speciálně sestavená skupina se bude zabývat stavem dopravy ve městě. Toto rozhodnutí padlo na posledním zasedání bezpečnostní rady města.

V ní budou spolupracovat s městem, konkrétně s odborem dopravy, městská policie i dopravní policie. Jejím prvním úkolem bude zmapovat všechny městské komunikace a zamýšlet se nad tím, jak jejich využití vylepšit.

„Na některých místech by se dala komunikace zprůjezdnit například jednosměrným provozem,“ podotkl včera místostarosta Karel Vlasák. V mnoha takových případech by to ale znamenalo jen zlegalizování současného stavu. Po stranách tam totiž stojí vozidla a stejně nezbývá předepsaný šestimetrový pás.

Pozornost zmíněná skupina zaměří rovněž na dopravní značení. Někdy se totiž stává, že značky se dublují nebo jsou na některých místech dokonce úplně zbytečně. Přitom se náklady na jednu takovou značku pohybují v řádu několika tisíc korun.

 

Čtenář – reportér
Napište nám, zda se u vás nacházejí nějaké nesmyslné značky, případně zda tam není komunikace, která potřebuje změnu dopravního řešení. Příspěvky zveřejníme. Buď prostřednictvím e-mailu zde nebo přes internetový formulář zde.