Kdo zatoužil po vlastní kombinaci čísel a písmen, nevyhnul se poplatku 5000 korun za každou tabulku, tzn. 10 000 korun za osobní automobil. Značka musela musela obsahovat alespoň jedno písmo, přičemž bylo nutné počítat s řadou omezení. V případě auta je značka složená z 8 znaků, pro motocykly je provedena 7 znaky, v případě mopedu se jedná o 5 znaků.

Tolik základní informace, které se na řidiče hrnuly koncem roku 2015. Mít vlastní značku - sen vypadat jako v Americe. Ale jaká je po téměř dvou letech reality na Strakonicku? "Velká bublina, která splaskla," říká vedoucí odboru dopravy MěÚ Blatná Jan valášek. Proč taková skepse? "Měli jsme jediného žadatele," vysvětlil blatenský úředník.

Co si celkově přáli zájemci o značky?
- Lidé si nejčastěji přáli mít na registrační značce svého vozu jméno, název firem, číselnou řadu nebo kombinaci písmen a čísel. Někdo chtěl uvést název svojí webové stránky.
- Populární jsou číselné řady jako například 11111111, 22222222.
- Mezi často požadované registrační značky patří jméno agenta Jamese Bonda doplněné o číslo 007.
- Protože bylo zakázané písmeno O, lidé ho nahrazovali nulou.

Na Strakonicku jsou tři místa, kde mohli řidiči požádat o soukromou registrační známku. Po Blatné jsou to ještě Vodňany a Strakonice.
Ve Vodňanech registrovali na odboru dopravy šest žádostí. "Žádné nápady, které by si člověk i po tolika měsících pamatoval," řekl za odbor Václav Blahout.

Ve Strakonicích byl vzhledem k velikosti "rajonu" počet žádostí největší. "Na osobní auta 16, na motocykl osm a na přívěs jen dvě.Žádné divočiny to ale nebyly, spíše jen kombinace písmena čísel," dodala vedoucí oddělení dopravně správních agend odboru dopravy MěÚ Strakonice Hana Benešová.

Celkově tak všechny tři dopravní odbory vydaly 33 registračních značek na přání.

Na konci března 2016 mělo registrační značku na přání v Česku 5470 aut či motocyklů. Zájemci za ně zaplatili 55 miliónů korun.