Zákazníci, kterým zmrzlinu ve strakonické cukrárně prodává, však mají chutě odlišné. „Vítězí u nich klasika – vanilková. Nějaké nové módní chuti lidé moc nehledají, ale když je, také ji ochutnají," dodala. Vloni to prý byla například příchuť kaktus, předloni limeta. Letos zatím jde dobře například příchuť pařížský krém. V současné době ale dávají lidé přednost strojově vyrobené zmrzlině před kopečkovou. Nanuky a podobné výrobky však zmrzlinu nepřeválcovaly, její obliba podle ní stále trvá.

Když je počasí, zmrzlina se prodává třeba už od března a končí se s ní tak nějak na Václavskou pouť v závěru září. „Zmrzlinu kupují všechny věkové kategorie. Máme i stálé zákazníky. Například sem přichází téměř denně na zmrzlinu pán, je mu asi tak pětašedesát," zmínila se.

Objevují se i vyložení jedlíci zmrzliny. „Nedávno jsme jednomu dítěti prodávali dokonce deset kopečků. To bylo asi zatím nejvíc. Nebo nám sem chodí pán, a ten si dává třeba tři zmrzlinové poháry za sebou a ochutnává různé chuti," přiblížila.

Lidmila Baloušková měla zmrzlinu ráda i jako dítě. Protože pochází od Vodňan, právě tam si zmrzlinu jako malá hlavně kupovala. Tenkrát byla převážně točená a bylo to pod věží nebo na náměstí.