Čtyřletý Davídek Malina je na Zimospaní nejmladším účastníkem. „Jsem tu poprvé a líbí se mi tu. Dneska jsme byli bobovat, byla to sranda," vypráví, zatímco se tiskne k jednomu z vedoucích Martinovi Tíkalovi. Domů se mu rozhodně nechtělo. „Klidně bych tu zůstal," říká odhodlaně. Na otázku jak dlouho, má jasnou odpověď: „Dlouho,"usmívá se.
To desetiletý Pepa Kočovský z Nihošovic je už ostřílený zimospáč. „Letos jsem tu podruhé. Nejvíc se mi na tom líbí, že je to tu jako na dovolené. Příští rok pojedu znova," slibuje zpod spacáku.
Martin Tíkal, předseda Občanského sdružení Děti Řepice a vedoucí víkendového zimního tábora, je rád, že jsou děti spokojené. Vykompenzuje to náročné přípravy. „Stany jsme začali stavět ve středu odpoledne. Pak jsme museli natáhnout elektřinu, vybavit kuchyni, připravit spaní, dříví a tak dál," počítá na prstech. Úklid je podle něj mnohem náročnější. „Než sbalíme stany, musí se vysušit. A to není sranda. Ten náš tu asi necháme stát do jara, ale ten armádní musíme vrátit. A ten sníh nám moc nepomohl," krčí rameny. Zároveň už ale spřádá plány na další ročník.