Petr Mašek (42) ze Strakonic přezul svůj vůz zavčasu. „Zimáky jsem obul už začátkem října. Nesnáším čekání a tomu bych se pak určitě nevyhnul. Měl jsem to bez nervů a za pár minut," říká.
Vedoucí pneuservisu Kajgr ve Strakonicích Vladimír Zahrádka ale řidiče potěší. „Stíháme. Čekací doba u nás není, jedeme na tři zvdiže, takže zákazník počká maximálně do doby než se dodělá auto před ním," uvedl.
Do pneuservisu k Václavovi Marešovi se vzhledem i omezeným prostorům objednat musíte. „Momentálně přijímám objednávky na pátek, stíhám ale normálně," prozradil.
Zimní obutí na autech by řidiči podceňovat neměli. Policisté se při kontrolách na pneumatiky budou zaměřovat. Potvrdila to mluvčí strakonické policie Jaromíra Nováková. „Určitě to bude součástí běžných silničních kontrol," sdělila.
K pokutám zatím nebyl vzhledem k počasí důvod. Řidičům ale hrozí. „Policisté mohou udělit pokutu až dva tisíce korun," varuje Jaromíra Nováková.
Zákon přikazuje řidičům zimní obutí od 1. listopadu.

Postih

V blokovém řízení může být řidiči, který nemá na autě zimní pneumatiky, udělena pokuta do 2000 korun, ve správním řízení sankce 1500 až 2500 korun. Policista může ale věc vyřešit také pouze domluvou.Grafika