Budete neuvolněnou starostkou. Sladit náročné povolání středoškolské učitelky s prací pro obec si jistě vyžádá mnoho času navíc. Co na to říká rodina?
Mám skvěle fungující rodinu, která po prvotním šoku z mého zvolení je připravena mi pomáhat, abych všechno zvládla.

Vést obec s třinácti sty obyvateli nebude jednoduché. Čím začnete?
Samozřejmě navážeme na již rozjeté stavební akce. Na podzim byla zahájena dlouho očekávaná výstavba nového sběrného dvora. V případě obdržení dotace jsme připraveni začít s naplánovanou rekonstrukcí Jílkovy ulice u hřbitova. Postupem času bychom rovněž chtěli provést nezbytné stavební úpravy budovy zdravotního střediska včetně jejího zateplení. Velkým přínosem pro obyvatele Katovic by určitě bylo i obnovení provozu zubní ordinace.

V Katovicích šly letos do voleb pouze dvě strany: KDU-ČSL a ODS. Na ustavujícím zastupitelstvu jste veřejnost ujistili, že budete navzájem spolupracovat. Věříte tomu?
Věříme a z naší strany to určitě platí. Chceme přinášet nové podněty, které v zastupitelstvu chceme řešit společně. Vnímám spolupráci zastupitelů jako nutnou, proto jsem ráda, že tak to vnímá také druhá strana. Kdyby tomu tak nebylo, neuděláme nic.

Kromě vás jsou v třináctičlenném zastupitelstvu ještě dvě ženy. Co si od toho slibujete?
Řeknu to jednoduše: Ženský pohled na věc.

Co si pod tím mám představit?
Že si víc budeme všímat estetiky, čistoty a útulnosti obce.

Co všechno hodláte během vašeho volebního období v Katovicích stihnout?
Plánů je mnoho. Vše ovšem závisí na finančních možnostech. Určitě chceme zlepšit prostředí kulturního domu a nabídnout ho k využití široké veřejnosti. Rádi bychom našli prostory pro katovické spolky. Katovice mají krásné okolí, které si zaslouží nové vycházkové trasy.

Část katovické veřejnosti se obává, že omezíte finanční podporu katovickému fotbalu. Je to pravda?
V žádném případě není. To, že na fotbalové zápasy chodí velké množství fanoušků, svědčí o tom, že SK Otava funguje velmi dobře. Fotbalová utkání patří v obci k nejnavštěvovanějším kulturním akcím. Žádné omezení činnosti fotbalového klubu ani ostatních spolků nechystáme.

Proč jste se bránili zvolit jako místostarostu Miroslava Koláříka z kandidátky ODS, který by tak pokračoval ve funkci?
Nebylo v tom nic osobního, jen jsme dodrželi tradici, že vítězná strana vždy obsadila oba posty. Úzkou spolupráci starosty a místostarosty považujeme za klíčovou.

Občané ve volbách dali najevo, koho si přejí ve vedení obce. Jaké občany by si přálo nové vedení?
Takové, kteří za námi budou přicházet s novými podněty a připomínkami. Občany, kteří se tu budou cítit spokojeně.