Konkrétně se jednalo o vysvědčení o maturitní zkoušce. "Bylo vystavené na její jméno a opatřené otiskem kulatého razítka se státním znakem Střední odborné školy a středního odborného učiliště gastronomie,“ uvedla jindřichohradecké policejní mluvčí Hana Millerová. Pokračovala, že žena v říjnu 2009 tento padělek převzala na dobírku za 15 tisíc korun.

Vše bylo velice pečlivě promyšleno a připraveno, neboť datum vykonání maturitní zkoušky bylo na padělku vysvědčení až 22. května 2010.

„Pár dní po tomto datu si na jednom obecním úřadě na Jindřichohradecku nechala z padělku maturitního vysvědčení vyhotovit ověřenou kopii,“ sdělila dále Millerová.

Jak vyšetřování dále ukázalo, žena se hlásila na vysokou. Vloni zaslala ověřenou kopii maturitního vysvědčení na Vyšší odbornou školu pedagogickou a Střední pedagogickou školu do Litomyšle.

Na tom by nebylo nic až tak divného, kdyby se nejednalo o ověřenou kopii padělku maturitního vysvědčení ze střední školy v Teplicích, kde nikdy nestudovala a za které zaplatila patnáct tisíc korun.

Nad studiachtivou ženou tak podle jindřichohradecké policejní mluvčí Hany Millerové spadla pomyslná klec, neboť kriminalisté rozkryli její úmysly a komisařka služby kriminální policie a vyšetřování z Jindřichova Hradcezahájila trestní stíhání podezřelé.

Případ odstartovalo vyšetřování trestné činnosti na severu Čech. „Kriminalisté z Teplic prošetřují trestnou činnost, na jejímž základě byla zjištěna jako jedna ze zájemkyň o falzifikát veřejné listiny i žena z Jindřichohradecka,“ sdělila Millerová.

Mluvčí teplických policistů Ilona Novotná pro Deník pouze potvrdila, že se případ řeší. „V této fázi vyšetřování není možné poskytnout zatím žádné podrobnosti. Na případu, který je komplikovaný a rozsáhlý, pracují společně kriminalisté z Teplic, z Prahy a z Jindřichova Hradce,“ doplnila.