Strakonice, Ústí nad Labem – V Dětském domově Severní Terasa v Ústí nad Labem žije od dvou let. Nepoznala lásku rodičů, ale ví, jak chutná vítězství. Šestnáctiletá Nikola Duždová se v sobotu stala Miss dětských domovů 2013. „Když vyhlásili třetí a druhé místo, napadlo mě, že je to všechno v háji. Že budu první mě vůbec nenapadlo," líčí dojatě. Štěstím ronila i slzy.
Jedna slavnostní šerpa putuje s Lucií Švecovou do Dětského domova ve Volyni. Stala se Miss Sympatie. Radost sice má, že získá titul si ale tak trochu myslela. „Podpořili mě hlavně kamarádi. Mám jich tu vážně hodně," říká.
Zatímco Lucii její kamarádi z domova fandili, Nikola odjíždí luxusní limuzínou zpět do domova s pocitem, že s ní tamní děti úspěch nesdílí. „Nebudou se se mnou bavit a budou si myslet, že jsem namyšlená. Ale mně je to vlastně jedno. Ať si na mě udělá každý názor sám," říká odhodlaně sympatická misska.
Za své vítězství si zasloužila letecký zájezd. Vybrat si může mezi Paříží a Římem. „Nevím, kam pojedu. Ale Paříž je město lásky, tak možná pojedu tam," zasnila se. Lásku tam ale prý hledat nebude.
Korunku první vicemiss si zasloužila Irena Tokárová 
z Tuchlova ve středních Čechách, druhou vicemiss se stala Michaela Gajdošová 
z Ústí nad Labem.

Nejhorší byly podpatky, říká Miss Sympatie Lucie Švecová

Za svou královnu krásy si návštěvníci 14. ročníku Miss dětských domovů 2013 zvolili Lucii Švecovou z Volyně. Domů odešla se šerpou Miss Sympatie 2013.

Jaké byly tvoje pocity, když jsi při vyhlášení titulu Miss Sympatie zaslechla svoje jméno?
Očekávala jsem to. Mám tu fanoušky z dětského domova, rodinu i kamarády ze školy. Podporovali mě, takže se to dalo čekat.

Jak dlouho jsi se na soutěž Miss dětských domovů připravovala?
Od Vánoc. Chodila jsem na vysokých podpatcích, tančila zumbu , kterou jsem měla na volnou disciplínu, hubla jsem…

Co z toho pro tebe bylo z příprav nejhorší?
Jednoznačně chození na vysokých podpatcích. Nebyla jsem na ně vůbec zvyklá.

Co říkáš na vítězku?
Je krásná, o tom nemůže být řeč.

Spolu s dalšími soutěžícími jsi strávila hodně času. Vznikly mezi vámi přátelské vazby?
Ano. Ale ne se všemi. S některým jsme si do oka zkrátka nepadly.

Ve zkratce

– Společenským odpolednem v sobotu skončil 14. ročník soutěže Miss dětských domovů.
– Nejkrásnější dívkou se stala Nikola Duždová z Ústí nad Labem. I. vicemiss Irena Tokárová z Tuchlova, II. vicemiss Michaela Gajdošová z Ústí nad Labem.
– V porotě usedla Česká miss 2013 Gabriela Kratochvílová.