Konec dlouhých okružních jízd a větší frekvence spojů. Tyto hlavní změny má přinést úprava jízdních řádů strakonické městské hromadné dopravy, která má začít platit od začátku července. Za své tak vezme systém, který ve Strakonicích platí teprve druhý rok.
Podle slov ředitele společnosti ČSAD STTRANS Vladimíra Warische je právě úprava trasy linky číslo čtyři ta nejzásadnější. „Její dojezdové vzdálenosti se zásadně zkrátí," uvedl. Stále to však bude jediná linka, která bude několikrát za den zajíždět na Velké náměstí.
Jak uvedl vedoucí odboru dopravy městského úřadu Václav Býček, tvorba nového systému je teprve v začátcích. „Nabídka spojů by se mohla zvýšit asi o desetinu," naznačil. Trasy mají sice zůstat čtyři jako teď, ale dílčích úprav
v navrhovaných jízdních řádech městských autobusů bude víc než dost. A tak se radnice rozhodla je zveřejnit s dostatečným předstihem, aby lidé měli čas si je prostudovat a vyjádřit se k nim.
My jsme při nahlédnutí do navrhovaných jízdních řádů například zjistili, že linka dvě má být oproti současnému stavu rozšířena o další spoje
v průběhu dne a jezdit i ve směru na Sídliště a Starý Dražejov. 

Mapu změn najdete v dnešním vydání Strakonického deníku.