„Je to preventivní opatření, které se týká aktuálně jen těchto dvou prodejen. Některé z prodavaček se totiž pohybovaly ve strakonické poliklinice, kde byly prokázány případy koronaviru,“ uvedl v pondělí dopoledne předseda Spotřebního družstva Jednota ve Volyni Roman Slamka s tím, že jde opravdu jen o preventivní opatření a prodejny budou opět otevřeny. Obchod v Čejeticích by měl fungovat už od úterý 17. března, ten v Cehnicích pravděpodobně od středy 18. března.

Podle Romana Slamky se ale prodavačky v obchodech viru bojí. Chybí jim totiž ochranné pomůcky, jako jsou roušky, rukavice a také dezinfekční gely. „Situaci řešíme, píšeme i telefonujeme na různá místa, ale ochranné pomůcky k nám zatím nedorazily, i když přislíbené už byly minulý týden,“ dodal Roman Slamka.

Školy a školky zůstaly zavřené. Nemocnice ve Strakonicích nabízí svým zaměstnancům hlídání dětí. O potomky se jim postará Dětská skupina Srdíčko.
Hlídání dětí zatím zaměstnanci strakonické nemocnice nevyužili

Spotřebního družstva Jednota ve Volyni nepočítá s plošným uzavíráním prodejen, ale s omezením pracovní doby ano. Rušit se mají nedělní prodeje a plánuje se zkrácení pracovní doby. U menších obchodů přibližně o hodinu, u větších až o dvě. „Tento čas chceme věnovat důkladné dezinfekci prodejen, abychom minimalizovali nebezpečí přenosu koronaviru, a také bychom chtěli personálu ulevit od psychického tlaku,“ dodal Roman Slamka.

Aktuální provozní dobu prodejen COOP na Strakonicku najdete v galerii článku, stejně jako opatření, která bystě měli v obchodě dodržovat.