Napříč politickým spektrem jsme se ptali v zastupitelstvu na reakce na trestní oznámení podané čtyřmi bývalými členy představenstva teplárny na starostu Břetislava Hrdličku.

Člen zastupitelstva a radní Rudolf Oberfalcer (Strakonická Veřejnost) neví, co přesně je předmětem trestního oznámení. „Myslím si, že by se tím ani nemělo nějak zabývat zastupitelstvo, nesouvisí to nijak s výkonem jeho funkce," dodal.

Člen zastupitelstva Jan Svoboda (dříve ANO 2011 nyní nezávislý) samozřejmě ví, že kolem změn v teplárně nebylo všechno v klidu. „Ale ke konkrétnímu trestnímu oznámení nic nevím. Z hlediska ekonomiky šla teplárna v poslední době určitě nahoru, tohle je ale jiná kapitola," poznamenal.

Člen zastupitelstva Josef Eigner (ČSSD) sice o zmíněném trestním oznámení ví, ale ani on nezná detaily. „Podle mě je to však spíš otázka vedení společnosti a protože jsem zároveň v teplárně odborným ředitelem pro obchod, nebudu se k tomu blíže vyjadřovat," konstatoval. Připustil možnost, že se tato otázka objeví na dubnovém zasedání zastupitelstva.

Člence zastupitelstva a radní Miladě Vlasákové (KSČM) ani teď není dostatečně jasné, co se v teplárně vlastně mělo dít. „Spí-še bych věřila, že v tom něco opravdu bylo. Proto si myslím, že Břetislav Hrdlička udělal dobře, že to zveřejnil," řekla. Podle ní je v dnešní době častý trend, že ten, kdo udělá chybu, ji nepřizná, a začíná se bránit a podávat žaloby.

Člen zastupitelstva Radek Chvosta (ODS) se ke konkrétnímu trestnímu oznámení nechtěl vyjadřovat, protože o něm v danou chvíli neměl žádné informace. „Obecně má ale každý občan na něco takového právo, když se cítí být pomluven," podotkl. Podle něj je ale otázkou, jestli by se tím mělo blíže zabývat zastupitelstvo, když má být údajně toto trestní oznámení směrováno ke konkrétní osobě a ne k městu.

Člen zastupitelstva Miroslav Hlava (TOP 09) jinou informaci, než z tisku nemá. Nic společného nemá ani s teplárnou. Ke vzniklé situaci se proto vyjádřil pouze v obecné rovině. „Myslím si, že řada věcí ve Strakonicích v poslední době se měla řešit v rovině pragmatické, pracovně právní a podobně. Ne politickým osočováním na jedné i druhé straně," shrnul.

Člen zastupitelstva a radní Josef Štrébl (Volba pro město) sice o podání trestního oznámení ví, přesnější informace ale zatím nemá. Proto bylo jeho vyjádření velice stručné. „Nemůžu k tomu zatím nic říct," uvedl.

Jihočeši 2012 mají v zastupitelstvu kromě Pavla Vondryse a Pavla Pavla, kteří jsou mezi těmi, co podávají trestní oznámení, ještě jednoho člena. Je jím Radek Sosna. Toho se nám včera bohužel nepodařilo zastihnout