Dříve výletní restaurace. Někteří obyvatelé města budovu nazývají blatenským zámečkem. Dnes nevyužívaný objekt, který stojí skrytý v zeleni na okraji města Blatná v lokalitě Na Vinici, chátrá.

Na procházky se sem rád vydává Vladimír Svoboda z Blatné. „Stavba to je velice zajímavá. Slyšel jsem, že tu dříve bývala restaurace. Je škoda, že je dům s věžičkou v tak špatném stavu, jsou na jeho zdech ještě patrné nějaké nástěnné malby a malované okenice. Kdysi tu prý bývala i malá rozhledna. Bylo by hezké, kdyby se restaurace někdy v budoucnu obnovila,“ řekl.

Důvodem koupě nebyl pro město objekt sám. „Město se rozhodlo budovu koupit v souvislosti s koupí lesa. Dům nemá cenu žádnou. Byly plánovány dvě varianty využití. Buď by se našel někdo, kdo by objekt koupil i s celým pozemkem a provozoval tam například ubytovací zařízení. Další možností bylo, že bude zahrada pod objektem rozdělena na asi čtyři parcely,“ řekl starosta Josef Hospergr.

Objekt bývalé výletní restaurace není památkově chráněnou budovou. Rekonstrukce nebyla podle starosty v záměrech města.

Budovu město odkoupilo v říjnu 2004 včetně zahrady. V roce 2005 posléze přikoupilo lesní porost. Celková plocha pozemku činí 3,3 ha. Město celý komplex koupilo za 1,9 milionu korun.

Do budoucna se možná část lesa využije jako součást turistických tras. Ani po pěti letech ale zatím nemá město jasno, jak s pozemky naloží.

Rozpočet

Výdaje na koupi celého komplexu areálu lesa a vily se zahradou ve výměře 3,3 ha byly vyčísleny na 1, 9 milionu korun. Částku město uhradilo ze svého rozpočtu.