Společné jednání mají za sebou Strakonická Veřejnost (SV), Volba pro město (VPM), ODS a ANO 2011. „Mluvili jsme o personálních záležitostech a programovém prohlášení," řekl Josef Štrébl - VPM (na snímku).

Josef Štrébl, Volba pro město

Podle zdroje, který nechtěl být jmenován, ale redakce jeho jméno zná, už také mělo dojít na rozdělení sedmi křesel v radě: Strakonická Veřejnost čtyři, VPM, ODS a ANO 2011 po jednom. Druhý na kandidátce SV Rudolf Oberfalcer (na snímku) k tomu řekl: „Určité návrhy padly, ale rozhodně není tato záležitost uzavřena. Jednání stále pokračují," uvedl.

Rudolf Oberfalcer, Strakonická Veřejnost

Další informaci, že ODS a ANO 2011 už přislíbily Strakonické Veřejnosti svoje křesla v novém zastupitelstvu, lídři Radek Chvosta (ODS) - na snímku - a Jan Svoboda (ANO 2011) - na snímku -  zamítli. „Máme dojednanou spolupráci, ale víc ne. Nechceme být jen někde na chvostu dění a jak už se ukázalo, naše hnutí nemusí být za každou cenu u všeho. Chceme být důstojnými partnery, ne jen darovat křesla," řekl Jan Svoboda.

Radek Chvosta, ODSJan Svoboda, Ano 2011

Už v sobotu prohlásili komunisté (dva mandáty), že si umí představit spolupráci s SV. To zopakovala lídryně Milada Vlasáková. „Nikdo nás ale zatím neoslovil," řekla.

Milada Vlasáková, KSČM


Pokud by se k takovému kroku Strakonická Veřejnost odhodlala, mohla by rovnou škrtnout dvě křesla ODS. „Naše stanovy jasně nepřipouštějí jakoukoliv spolupráci s komunisty," kontroval Radek Chvosta.

Pokud se však papírové předpoklady potvrdí, nebude muset SV komunisty vůbec brát do týmu. Společně s ODS, Volbou pro město a hnutím ANO 2011 by získala 12 křesel v jednadvacetičlenném zastupitelstvu.