Tu slavnostně otevřeli ve Vyšší odborné škole, Střední průmyslové škole, Střední odborné škola řemesel a služeb ve Strakonicích (VOŠ, SPŠ a SOŠ) ve středu 21. listopadu.

Hlavní devízou učebny je vybavení reálnými stroji. „Dosud se žáci zaučovali na cvičných strojích, teď mají k dispozici ale zařízení reálná. Konkrétně se jedná o tři CNC obráběcí centra, 3D skener, svařovací simulátor a laserové gravírovací zařízení. Věřím, že tuto skutečnost plně využijí a zároveň zužitkují po absolvování naší školy v praxi či při studiu na vysoké škole,“ uvedl ředitel (VOŠ, SPŠ a SOŠ) Miloslav Pileček.

Vybudování nové učebny bylo hlavní součástí investice, kterou škola do své postupující modernizace vynakládá. Z celkových 29,8 milionu korun činila 26,8 milionu dotace z Integrovaného regionálního operačního programu a tři miliony uhradil, coby zřizovatel školy, kraj.

Zařazení reálných strojů do výuky kvituje i hejtmanka Ivana Stráská, která se slavnostního otevření učebny zúčastnila. „Chtěla bych poděkovat všem, kteří se na vybavení této supermoderní učebny podíleli. Naši žáci a následně i absolventi totiž budou konkurenceschopní pouze v případě, že jim umožníme vzdělání v odpovídajícím zázemí se špičkovými stroji. A jsem velice ráda, že se vydáme právě touto cestou. Zároveň je to i cesta, jak se dostávat v našem školství více vpřed,“ doplnila Stráská.

Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola, Střední odborná škola řemesel a služeb ve Strakonicích je pak mimo jiné proslulá i díky svým úspěchům v soutěži Formule 1.

Radek Šíma, mluvčí Jihočeského kraje