Za společenský stolek jste v soutěži získala Cenu veřejnosti. Co pro vás ocenění znamená?
Vůbec nějakým způsobem se ukázat v celonárodní soutěži studentského designu beru jako úspěch.

Má pro vás hlas veřejnosti větší váhu než hlas odborníků?
Hlas odborníků by pro mě měl samozřejmě větší význam, ale hlas veřejnosti beru jako důkaz toho, že jsem udělala něco zajímavého.

Je to vaše první ocenění?
Ano, cena veřejnosti je první ocenění.

Stolek dostal jméno VITALITY. Je inspirován pozicí „sed – leh". Skoro to vypadá, že jste nápad dostala přímo při cvičení...
Vlastně nejste daleko od pravdy. Ve skutečnosti jsem při hodině myslela na to, až půjdu po škole cvičit, a skicovala si lidskou postavu v pozicích při posilování. Ani náhodou mě v tu chvíli nenapadlo, že moje ,,lajdáctví" mi bude takovou inspirací.

Kde se vítězný stolek momentálně nachází?
Stůl se nyní nachází na Vyšší odborné škole a Střední průmyslové škole ve Volyni. Doufám.

Plánujete, že se stolek dostane do výroby?
Zatím mě nikdo neoslovil, zájem mají pouze jednotlivé osoby. Ale představa je to pěkná.

Jste absolventkou volyňské průmyslovky. Vzpomenete si na své začátky na této škole?
Školou jsem byla nadšená, byly to dva roky plné zajímavých zkušeností. Jsem také absolventkou textilní průmyslovky. O výrobcích jsem tedy přemýšlela spíše jako o designových zajímavých solitérech více než o jejich funkčnosti a možnosti výroby. A když jsem stůl vymýšlela, neměla jsem ještě se zpracováním dřeva žádné zkušenosti. To zpětně beru spíše jako výhodu, protože jinak bych se do něčeho takového možná nepustila.

Proč jste se rozhodla věnovat designovým věcem?
To přišlo tak nějak samo. Po dokončení studia textilní školy mě lákalo věnovat se něčemu dalšímu, čím jsme obklopeni každý den, a vymýšlet, jak bych si to představovala já.

Jaké jsou vaše budoucí cíle?
Ráda bych se věnovala oborům, které jsem vystudovala. Nyní je to móda v oblékání a do budoucna bych se ráda věnovala i zařizování interiéru.