Vozidlo se porouchalo v centru města

Začátek prázdnin nezačal dobře pro řidiče vozidla, kterému se toto porouchalo v dopoledních hodinách 1. 7. na Velkém náměstí. Strážník na stálé viděl za pomoci kamery, že uprostřed náměstí blokuje toto vozidlo provoz, proto na místo vyslal hlídku. Strážníci pak pomohli vozidlo odtlačit na parkoviště.

Nález injekční stříkačky v prostorách marketu

V odpoledních hodinách 4. 7. byla nalezena použitá injekční stříkačka v jednom ze strakonických marketů. Přivolaná hlídka městské policie nález z místa odstranila a následně předala k odborné likvidaci.

Nález nezajištěného vozidla

Ve večerních hodinách 4. 7. nalezli strážníci městské policie při kontrole ulice Na Křemelce nezajištěné vozidlo. Majiteli, který nebyl ze Strakonic, nechali pak vzkaz na facebooku. Po chvíli se majitel strážníkům ozval a vozidlo si došel zajistit.

Pes byl zavřený v autě

Krátce po poledni 6. 7. byla MP upozorněna na vozidlo v areálu strakonické nemocnice, ve kterém je již přes hodinu v parném dni uzavřený pes. Strážníkům se podařilo majitele vozidla sehnat. Žena z Plzeňska následně vozidlo otevřela, a jelikož byl pes v pořádku, z místa odjela. Oznamovateli patří poděkování.

Z okrasných záhonů se květiny netrhají

Za pomoci kamerového systému spatřil strážník městské policie v nočních hodinách 7. 7. na Velkém náměstí muže, který vytrhl z okrasného záhonu velkou květinu. Muž byl následně za přestupek hlídkou městské policie vyřešen v příkazním řízení na místě.

Řídil vozidlo přes zákaz řízení motorových vozidel

Krátce po půlnoci 10. 7. byl hlídkou městské policie zastaven v ulici Písecká řidič motorového vozidla z důvodu podezření, že se jedná o osobu, která není držitelem řidičského oprávnění. Toto podezření se kontrolou dokladů jen potvrdilo. Následně bylo zjištěno, že pětadvacetiletému muži byl již dříve správním orgánem vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Celou událost si převzala k dořešení hlídka Policie ČR.

Muž nedošel

Ve večerních hodinách 10. 7. byli strážníci přivoláni do ulice Prácheňská, kde si na cyklostezce „ustlal“ muž. Strážníci mu pomohli následně vstát a nasměrovat jej k domovu.