Tady se nekouří!

V tabákovém zákoně je vyjmenováno celkem 12 odstavců, které specifikují, kde je zakázáno kouřit. Nádraží je jedním z takových míst. Hlídky městské policie provádějí namátkové kontroly a prohřešky řeší i pokutami. V úterý 26. listopadu se závislost na nikotinu nevyplatila jednomu muži, který si zapálil na nástupišti autobusového nádraží. Dostal pokutu ve výši několika set korun.

Kvůli exekuci v poutech

Ve čtvrtek 28. listopadu požádali kolegové ze státní policie o asistenci strážníků v jednom domě, kde panovala vypjatá atmosféra kvůli výkonu exekutora. Hlídka městské policie nemusela už nikterak zasahovat, osoby postižené exekucí policisté z obvodního oddělení zpacifikovali – nasadili jim pouta.

Stříkačka u popelnic

V pátek 29. listopadu přijal dispečink ve 12.56 hodin oznámení, že v ulici Na Ohradě u kontejnerů leží injekční stříkačka. Byla bezpečně zlikvidována. Oznamovateli děkujeme.

Rozpadlá chatka jako noclehárna

U zahrádkářské kolonie za ulicí Arch. Dubského zůstala po vybudování obchvatu stará opuštěná chatka. V sobotu 30. listopadu na ni strážníky upozornila žena, která popsala, že je kolem chatky nepořádek – plechovky od konzerv, střepy, matrace a jiné odpadky, a uvnitř je zavřený pes. Při okamžité kontrole nebyl v chatě nikdo, ani pes. Problém dořešila až druhý den další službu konající hlídka. Zastihla tu muže (22), který se přiznal, že v této polorozpadlé chatě přespává a že ani neví, komu patří. Tím byl jeho pobyt zde ukončen.

Tisková mluvčí MP Strakonice Jaroslava Krejčová