Kradl, bude vysvětlovat

V odpoledních hodinách 11.7. byla MP požádána o řešení drobné krádeže v jednom ze strakonických marketů. Zloděj se snažil odcizit zboží za více než třináct stovek. Byl však přistižen ostrahou. Vzhledem k tomu, že zboží bylo nepoškozené v obalech, bylo vráceno na prodejnu. Dotyčný bude muset své počínání vysvětlit u komise pro přestupky při MÚ Strakonice.

Nepozornost = nezajištěné vozidlo

Poděkování patří oznamovateli, který upozornil na nezajištěné vozidlo na sídlišti Mír 15.7. Strážníci nalezli majitelku vozidla, která si po prohlídce vozidlo zabezpečila.

Rozbil o vozovku láhev

Krátce po třiadvacáté hodině 15.7. uviděli strážníci městské policie muže, který v ulici U Sv. Markéty znečistil veřejné prostranství tím, že zde rozbil o vozovku skleněnou láhev. Muž střepy z místa odstranil a odcházel odtud s pokutovým blokem.

Strážníci odstranili z vozovky nezajištěné vozidlo

Krátce po čtrnácté hodině 16.7. zjistila hlídka městské policie, že se v ulici Lidická, u křižovatky s ulicí Velké náměstí, samovolně rozjelo vozidlo z parkovacího místa do komunikace a vytvořilo zde překážku silničního provozu.Strážníkům se vozidlo podařilo odtlačit ke kraji vozovky a zabezpečit jej proti dalšímu pohybu. Následně vyrozuměli řidičku.

V prostorách tržnice je ZÁKAZ požívání alkoholu

Tři muži byli řešeni strážníky městské policie během odpoledních hodin 17.7. v prostoru tržnice U Sv. Markéty za požívání alkoholu. V těchto prostorách je totiž obecně závaznou vyhláškou požívání alkoholu zakázáno.

Děti rozbíjely láhve

V odpoledních hodinách 17.7. byli strážníci upozorněni oznamovatelem, že na dopravním hřišti u základní školy Krále Jiřího z Poděbrad si hraje parta dětí tím, že zde rozbíjejí skleněné láhve. Strážníci zde skupinku dětí zastihli, střepy byly uklizeny a dva výtečníci, kteří se k tomuto doznali, byli předáni rodičům.