Kradl v marketu
V podvečerních hodinách 3. ledna bylo telefonicky oznámeno na tísňovou linku městské policie zaměstnancem jednoho ze strakonických supermarketů, že zde jejich ochranka přistihla osobu, která odcizila zboží tím, že prošla přes pokladnu bez jeho zaplacení. Po příjezdu na místo zde strážníci muže zajistili. Jelikož po provedené kontrole osoby bylo zjištěno, že se tato v posledních třech letech dopustila jiné majetkové trestné činnosti, byla věc předána k dořešení PČR.

Krádež se nevyplácí
Ve večerních hodinách 9. ledna na MP přijali oznámení od zaměstnanců jednoho ze strakonických marketů, že zde přistihli osobu, která odcizila zboží a prošla přes pokladnu bez zaplacení. Na místo byla vyslána hlídka městské policie. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o muže, který ve výše uvedeném obchodním domě odcizil zboží v celkové hodnotě 1735 korun. Po provedené totožnosti a zjištění, že se tato osoba v posledních třech letech nedopustila jiné krádeže, byl muž za svůj čin vyřešen na místě v příkazním řízení.

Pomoc zmatenému muži
V brzkých ranních hodinách 10. ledna bylo na služebnu městské policie oznámeno ženou, že v ulici Dopravní, poblíž bývalé pojišťovny, potkala jen v pyžamu oblečeného, staršího muže. Muž byl zmatený a když se jej dotyčná zeptala, kam jde, tak uvedl, že musí pryč, že jde na nádraží. Strážníci muže nalezli a jelikož na ně nepůsobil po psychické stránce dobře, aby mohl být ponechán v sám ve svém pronajatém bytě, byla na místo přes stálou službu přivolána hlídka ZZS, která si ho převezla k vyšetření.

Muž z Irska přebral
V sobotu 13. ledna byli strážníci telefonicky upozorněni na muže, který zřejmě pod vlivem alkoholu seděl na chodníku v ulici Lidická. Na místo byla vyslána hlídka hlídka, která po příjezdu zjistila, že se jedná o muže irské národnosti, který žije trvale v ČR. Muž byl skutečně v silně podnapilém stavu. Strážníci jej probrali a dotyčný se vydal v pořádku do svého bydliště.

Nález injekčních stříkaček
V sobotu 13. ledna bylo na služebnu Městské policie Strakonice telefonicky oznámeno, že na chodníku v ulici Katovická jsou dvě injekční stříkačky. Na místo byla vyslána hlídka MP Strakonice, která injekční stříkačky po nálezu umístila do přepravního boxu z K-centra. Podobný nález 15. ledna telefonicky oznámila na linku Městské policie Strakonice žena, která uvedla, že ve své poštovní schránce v ul. Zvolenská nalezla dvě injekční stříkačky s jehlami. Hlídka stříkačky z poštovní schránky vyzvedla a předala do přepravního boxu z K-centra. I přesto, že se jedná o ojedinělý případ nálezu tohoto nebezpečného materiálu na tomto místě, městská policie apeluje na občany na ostražitost během výběru poštovních schránek.