„Bylo to kolem jedenácté hodiny. Foukl silný vítr, padla rána a střecha se nadzvedla. Je to docela problém, protože nemůžeme sehnat nikoho, kdo by nám to pomohl opravit. Dohodli jsme se s jedním pánem, který nám pomůže střechu alespoň zakrýt plachtou,“ říká domovník Jan Krupička, který je i jedním z obyvatel. Lidé se bojí, že pokud do domu naprší, odnese to nejen odkrytý byt, ale i ty pod ním.

Sám Jan krupička v domě přímo pod podkrovním bytem, který přišel o střechu, bydlí a z ložnice už si přestěhoval všechny věci. „Předpověď slibuje sněhové i dešťové přeháňky. Bojíme se, že voda proteče až k nám a snažíme se zabránit větším škodám,“ říká.

Bytovka v Miloňovicích patří pod Stavební bytové družstvo Strakonice, které má podobné situacích pomoci lidem řešit. „Hlásil jsem, co se stalo a poslal fotky škody, které na byťáku chtěli, ale nikdo se tu osobně podívat nebyl,“ říká domovník.

Podle šéfa Stavebního bytového družstva Strakonice Milana Krigara ale byťák ve věci jedná. „Na místě jsme opravdu nebyli, ale s panem Krupičkou jsme v kontaktu. Sehnali jsme i pokrývače, který měl v úterý do Miloňovic dorazit a domluvit se na dalším postupu,“ dodal. Podle informací z Miloňovic už Jan Krupička s pokrývačem mluvil, ale slíbil návštěvu nejdříve ve středu odpoledne.