Klukovinu party nezletilých ze sousedství chtěl vyřešit Jindřich T. (38). Tak jednoho z nich chytil a vyrazil s ním za jeho otcem. To se dostalo až před Okresní soud ve Strakonicích. Tam se obžalovaný bránil proti obvinění z výtržnictví a ublížení na zdraví. Nakonec mu hrozí postih jen za přestupek.

Jindřich T. opakoval, že chlapci nechtěl nijak ublížit. „Vzadu za bundu jsem ho držel celou dobu, jiným způsobem jsem s ním nemanipuloval," řekl.

To ale byla jen jedna verze. Zda ho držel jen za bundu, nebo zepředu za krk, či ho měl takzvaně v kravatě, nevyplynulo jednoznačně ani ze čtených výpovědí chlapců. Předvolaný svědek měl pro změnu dojem, že kluka Jindřich T. držel za bundu zepředu.

Státní zástupce Michal Koman poukázal na drobná zranění na krku, která měl při tomto incidentu chlapec utrpět. „Obžalovaný naplnil skutkovou podstatu výtržnictví," uvedl.

Podle obhájkyně Jitky Třeštíkové měli být znovu vyslechnuti chlapci, jejichž výpovědi se jen četly. „Jsou v nich velké rozpory," dodala.

Soudkyně Ivana Kolářová rozsudek nevynesla. „Soud věc postupuje Městskému úřadu Strakonice, neboť by mohla být posouzena jako přestupek," konstatovala.

V případě ublížení na zdraví by se podle ní jen těžko prokazoval nějaký úmysl.

Státní zástupce se na místě vzdal práva stížnosti, druhá strana se nevyjádřila.