Už tradičně se mohli návštěvníci zúčastnit losování o pět grafik a obraz v hodnotě 50 tisíc korun. Šťastnou výherkyní hlavní ceny se stala paní Buriánová z Ostravy, která je sběratelkou Jiřího obrazů a svoji sbírku si tímto s potěšením rozšířila. Vernisáž se konala v Ametyst Galery a byla proložena vystoupeními imitátora Petra Martináka a písničkáře Pepy Nose. Po pestrém kulturním programu se na přání zúčastněných konala komentovaná prohlídka všech vystavovaných děl.

Jiří Máška je výtvarník, který se nebojí vyjadřovat své názory. Již dlouhou dobu vystavuje v zahraničí, kde si galeristé jeho výstavy žádají, ale i doma v České republice. Poslední dobou spolupracuje s Janou Volkovou, která se ke své oděvní tvorbě několik let věnuje i malbě. „Její díla bych nazval abstraktní funkcionalismus, což považuji v podstatě za nový směr, kdy paní Jana je jeho zakladatelkou,“ říká Jiří Máška.

Zimní stadion Strakonice. Ilustrační foto
Zimní stadion nemá strojníky. Zůstanou Strakonice příští sezonu bez ledu?

Příští společná výstava obou výtvarníků bude začínat 15. června v Hluboké nad Vltavou. Obrazy Jiřího Mášky budou také součástí výstavy v Cannes, kde budou vystaveny v květnu během letošního Filmového Festivalu společně s obrazy deseti nejlepších současných světových malířů.