Jde o historicky největší studentskou soutěž v této taktické hře v České Republice. V loňském roce se jí zúčastnilo 33 000 studentů.

V pátek 9. listopadu dopoledne soutěž začala na strakonickém gymnáziu. Po odehrání základní části se s oblastním turnajem rozloučil tým Strojařů a tým Mráz. Největší převahu měl Výstřel z Aurory, který ostatní týmy smetl a ve skupině zaznamenal čtyři vítězství.

Následně mohlo začít play-off, ve kterém prohra znamenala konec v soutěži. Do semifinále postoupil tým Blek ze Střední odborné školy v Blatné, místní gymnazisté z Výstřelu z Aurory, i Fíla Malý má velký svaly, a také Mirčiny pilinky z Prachatického gymnázia. Vítězně nakonec ze soubojů vyšel Výstřel z Aurory.

Soutěž pIšQworky je mistrovstvím základních a středních škol České a Slovenské republiky v piškvorkách. Letošního jedenáctého ročníku se účastní více než 1400 týmů z 660 škol. Každou školu mohou reprezentovat maximálně čtyři pětičlenné týmy. Výherci oblastních turnajů postupují do třetí úrovně, do turnajů krajských. Nakonec se ti nejlepší ze všech krajů přijedou 7. prosince poprat o mezinárodní titul mistra v pIšQworkách na grandfinále do Brna.

Soutěž pořádá spolek Student Cyber Games, jehož členové se snaží naučit studenty hrou novým dovednostem.

Miroslav Hanus