Je autorem a spoluautorem nejen obrazových publikací, ale také vlastivědných a povídkových knih z regionu. Dlouholetý spolupracovník redakce časopisu Vítaný host a propagace Národního parku Šumava.

Fotograf Jan Kavale, rodák ze Žíchovic na Klatovsku, se již dříve ve Vodňanech představil cestovatelskými přednáškami s promítáním vlastních fotografií. O své dlouhodobé zálibě říká: „Nejvíc fotogenická krajina je u nás, na Šumavě, protože na ni mám moře času. Na jedno místo můžu zajet klidně desetkrát. Než jsem vydal první obrázek v kalendáři, třeba ze Sedla pohled na Kašperk, trvalo to deset let. Tady, když mám na krajinu čas, můžu udělat daleko působivější obrázky, než jsem nafotil ve velice atraktivních lokalitách na Novém Zélandu nebo v Austrálii.“

Jan Kavale nyní vystavuje ve vodňanském muzeu své nové fotografie, na kterých představí milovanou Šumavu zcela jinak než doposud. Výstava „Inverzáže – Extravagance šumavské krajiny“, kterou si určitě nenechte ujít a potrvá do 30. září 2018.

Dále si určitě nenechte ujít výstavu Hany Bláhové. Vystavuje v Infocentru ve Vodňanech své krásné Akvarely. Výtvarnice z Černošic a milovnice přírody i jižních Čech. výstava potrvá také do 30. září.

Otevřeno: po - zavřeno, út, st, čt, pá, so, ne - 9.00 - 12.00 a 13.00 - 16.00,
Místo konání: Městské muzeum Vodňany (Synagoga), Majerova 153, Vodňany

Pořadatel: MaG Vodňany, náměstí Svobody 18, Vodňany, Jitka Velková,

David Rošický