Začátkem srpna pobavil a zároveň dojal strakonické publikum ostravský písničkář Jaromír Nohavica. Deník jeho budějovický koncert v recenzi ocenil devadesáti procenty. Zeptali jsme se proto i vás, čtenářů, zda jste byli s jeho vystoupením spokojeni. A byli. Stoprocentně.
V druhé anketě na webu Strakonického deníku jsme vám položilo otázku, zda je vysokoškolský titul při hledání zaměstnání kladem nebo záporem. Osmdesát jedna procent z vás zastává názor, že mít titul znamená mít problém. V diskusi pod článkem o vystudované inženýrce bez práce napsal svůj příběh čtenář František. „Bylo to v padesátých letech a nechtěl jsem nastoupit na umístěnku. Souhlas pracovního úřadu jsem však potřeboval a tak jsem tam řekl, že jsem studium přerušil a nastoupil jsem k lopatě za 1400 Kčs. Jako inženýr bych bral 1100."
Patálie se zaměstnáním měla i čtenářka podepsaná jako ab. „U mě byl VŠ titul taky mínusem, v mém vystudovaném oboru práce není a jinde mě vzít nechtějí, nejlepší je argumentace, že jsem na některé pozice moc „chytrá". A to jsem hledala práci v Budějovicích. Šla jsem tedy na mateřskou – nechtěla jsem čekat na práci, která nebyla, a mít děti kdesi po třicítce, ale už se moc těším, až budu hledat práci jako žena, která šla po VŠ hned na mateřskou… Jedno lepší než druhé."