Krušné chvilky si musela užít sousedka a její návštěva, když se jedenašedesátiletý chlap se sekerou snažil vylézt na parapet jejího okna bytového domu a v ruce ještě držel palici. Řval, nadával a vyhrožoval nejen jí, ale také lidem, kteří k paní přišli na návštěvu. Nepříčetnost ještě podpořil střídáním nástrojů v ruce, jednou to byla sekera, za chvíli zase palice. Zkrotit jeho agresivitu nikdo z přítomných nedokázal. Na pomoc proto přijeli policisté.

Před příjezdem policejní hlídky se zavřel do svého bytu v domě a na výzvy policistů nereagoval. Přijela i zásahová jednotka z Českých Budějovic. „Po příjezdu zásahové jednotky, policisté opakovaně muže vyzývali, aby otevřel dveře bytu. A protože muž na nic nereagoval, přistoupili k násilnému vstupu, dveře vyrazili a za použití donucovacích prostředků podezřelého zadrželi,“ popsala mluvčí strakonické policie Jaromíra Nováková s tím, že k zadržení došlo 22. srpna dvacet minut před půlnocí. Muž měl navíc v bytě stále po ruce sekery a těžkou kovovou palici.

Tragická nehoda u Staré obory mezi Týnem a Hlubokou nad Vltavou.
Po nárazu do stromu u Hluboké nad Vltavou řidič zemřel

Vztekloun skončil v policejní cele. „Odtud šel rovnou do vazby,“ dodala Jaromíra Nováková. Policisté ho obvinili ze zločinu vydírání v jednočinném souběhu s přečinem nebezpečné vyhrožování. „V případě pravomocného odsouzení hrozí muži trest odnětí svobody na dva až osm let,“ uvedla mluvčí.

Potápěči a jeřáb museli do Týna nad Vltavou k vytahování auta, které sjelo z náplavky do Vltavy.
Ve Vltavě v Týně se utopilo auto, sjelo z náplavky, naštěstí bez posádky