Jedním z důvodů je tragická nehoda, při které loni zemřel po střetu s autem starší muž. „Řidiči často projíždí obcí nepřiměřenou rychlostí,“ řekl starosta Jan Šídlo. Přechod by měl být umístěn za Kampeličkou čp. 38 ve směru od Strakonic na Vodňany. Bude oboustranně nasvícen.

K tomu, aby mohl být vybudován, je ovšem nutné v první řadě vystavět novou 100 metrů dlouhou podpěrnou zeď a zábradlí. Pak dokončit již započatou rekonstrukci chodníků, aby přechod vedl z chodníku na chodník. „Chceme začít stavět v lednu 2018. Věřím, že vše bude hotové do konce příštího roku. Finance nám odmítly poskytnou JčK i ŘSD,“ řekl Jan Šídlo.

Ve Skočicích budou mít v roce 2018 nový přechod pro chodce. Zdroj: Google mapyVe Skočicích budou mít v roce 2018 nový přechod pro chodce. Zdroj: Google mapy

 Vlastníkem silnice je Ředitelství silnic a dálnic a proto i veškerá jednání, související s tímto projektem, jsou pro starostu více než složitá. Mluvčí JčK Radek Šíma Strakonickému deníku sdělil: „Upřednostňujeme finanční podporu městům a obcím prostřednictvím tzv. programových dotací.

Starosta Jan Šídlo byl námi letos v červenci odkázán na příslušný dotační program Jihočeského kraje. Upozornili jsme i na druhý možný zdroj finanční podpory a to příslušný program Státního fondu dopravní infrastruktury.“

Protože si obec nemůže dovolit vše zaplatit z vlastních zdrojů, musí do 6. ledna 2018 starosta podat žádost o dotaci. Projekt přijde na 2,5 milionu korun.