Cedulky, nápisy, netradiční doplňkové značky i další díla lidových umělců. To vše skýtá náš region, Češi prostě humor milují a aplikují ho, kde se dá. Narazili jste na něco podobného při svých toulkách? Pošlete nám snímek s krátkým popisem do redakce na email: redakce.ceskobudejovicky@denik.cz.

Kreativní jsou i jihočeští provozovatelé cukráren, v Budějovicích se lze řídit milým doporučením: Nejdřív dort a kávička a až potom prácička. V Soběslavi na náměstí na to šli podobným způsobem, zde radí: Vyvážená strava je dort (chlebíček) do každé ruky, nebo varují: Vážení rodiče, neukázněné děti dostanou zdarma dvojité espresso a dozví se pravdu o Ježíškovi.

Jihočeši humor nezapřou, na různých místech kraje lze narazit na řadu vtipných cedulek, příkazů a nápisů.
Mluví-li provaz, už nehulte. Přinášíme další vtipné cedulky v kraji

Vstup a vjezd do průjezdu u polikliniky v Táboře je zakázán. "Tak co se tam smí dělat?" ptají se lidé mířící tím směrem. Kálení a močení psů se také snaží obyvatelé obcí a měst usměrnit různými způsoby. Někde visí cedulka Tady ne, jinde je obsáhlý text doplněn i obrazovým materiál a varováním. Pokud necháte svého pejska vyčůrat nebo udělat hovínko u našeho domu, odnesete si ho na hlavě.

Jihočeši humor nezapřou, na různých místech kraje lze narazit na řadu vtipných cedulek, příkazů a nápisů.
Podívejte se na další vtipné cedule v kraji. Zde odložte poslední cigaretu