Vypadá to, že s obchvatem se ještě dlouho nepohne. Město už se sice vyjádřilo k jedenácti studiím od ředitelství silnic a dálnic, ale jen vypracování dalšího nutného posouzení vlivu na životní prostředí zabere minimálně rok.

„S dopravou je to ve městě opravdu špatné, když je špička, kolikrát je problém i přejít. Řidiči si většinou hlavu s pouštěním chodců na přechodu nelámou,“ řekla jedna z obyvatelek Volyně Klára Hornychová.

Podle studií, jak situaci vyřešit, přicházejí v úvahu, s ohledem na územní plán, pouze nejzápadnější a všechny východní varianty – tak zní postoj města.
„K těmto možnostem se bude ještě vyjadřovat z hlediska vlivu na životní prostředí agentura EIA. Ta má asi do roka vybrat tak tři podle ní nejvhodnější trasy,“ řekla starostka Lenka Nestřebová.

Podle jejích slov je ale s obchvatem ve městě zle, ať jde o jakoukoli variantu. „Vždy se to někoho dotkne. Ale lidé si myslí, že půjde snad o nějakou čtyřproudovou rychlostní komunikace. Ve skutečnosti jde jen o přeložku silnice I. třídy. Cílem je odklonit těžkou dopravu z historického centra města,“ vysvětlila Nestřebová.

„Současná dopravní situace je velmi špatná. Ve Vimperské ulici dochází k propadání silnice,“ vyjádřil se k situaci jeden ze zastupitelů Vítězslav Režný.
Jak nakonec vybudování přeložky dopadne, která varianta uspěje, a kdy se tak začne s výstavbou nedokáže zatím nikdo říci.