Post neuvolněného místostarosty zaujme Václav Valhoda z ČSSD, který stál doposud v čele města. Rada města zůstává ve stejném složení.

Změny na radnici kopírují výsledek voleb, který byl pět křesel pro SNK a tři pro ČSSD. „Volby jsem nevyhrál. Dalo se očekávat, že starosta vzejde z vítězné strany,“ uvedl k jednání se SNK Václav Valhoda. Podle něj se na společných jednáních řešilo, kam bude v následujících letech Volyně směřovat. „ A shodli jsme se, že je třeba dopracovat připravené věci z předchozího období,“ zmínil se Václav Valhoda.

Podle Matina Černého je složení na radnici věcí dohody jednotlivých stran. V tomto případě diskutovali nejprve SNK a ČSSD, později vyzvali do koalice i KSČM.

„Volební programy máme podobné. Mezi prvořadé budou patřit obchvat města, investice do škol, nové výstavby a protipovodňová opatření,“ uvedl budoucí starosta Martin Červený.

Podle opoziční strany Volyně v Dolyně se dal výsledek očekávat. „Pokud by ale Václav Valhoda chtěl zůstat na postu starosty, měl by naši podporu. Má už několikaleté zkušenosti,“ uvedl lídr strany Lukáš Černý. I Volyně v Dolyně prý dostala po volbách nabídku na vytvoření koalice. „Ale se zbývajícími lidmi a tím, že jsme nechtěli stejně jako KDU-ČSL do koalice s KSČM, zůstáváme v opozici,“ dodal Černý.

První ustavující zastupitelstvo se ve Volyni koná 31. října od 17 hodin v kině.

Lukáš Strnad