Podle slov starosty Martina Červeného má úpravami projít náměstí Svobody i Palackého ulice. Zatím je vše ale pouze na papíře a práce začnou až za několik let.

Město má projednanou a schválenou územní studii – lokalita střed, kterou najdou lidé i na webu města. Úprava čeká celý střed náměstí včetně chodníků. „Chtěli bychom obnovit i kašnu. Ale kácení smrku s tím v žádném případě přímo nesouvisí, i když se s ním po rekonstrukci náměstí už nepočítalo,“ vysvětluje starosta s tím, že strom už byl poškozený, nakláněl se a ohrožoval okolí. Co se týká rekonstrukce náměstí Svobody, v příštím roce je v plánu zpracování projektové dokumentace a následně hledání v hodných dotací a v případě zajištění financování pak mohou začít stavební práce.

Podle ředitele muzea ve Volyni Karla Skalického prošlo náměstí v historii několika proměnami. „Nejmohutnější zásah prodělalo těsně před druhou světovou válkou, kdy v centru vznikl ostrůvek, který je tam dodnes. Ustoupit dopravě silnici musela i kašna, která tam stávala,“ říká Skalický.