Novým stomatologem bude Halyna Semenkiv, která zatím pracuje na zubní klinice v Mladé Boleslavi. Novou zubařku se podařilo sehnat na základě výzvy, kterou město zveřejnilo v různých periodikách a na webových stránkách stomatologické komory. Nabízelo novému lékaři například bydlení nebo pomoc při vybavení ordinace. Toho nová zubařka využila. „Dostane městský byt, který bude užívat za standardní poměry jako kterýkoli jiný občan. V případě, že to zastupitelstvo odsouhlasí, dostane z městského rozpočtu i půjčku tři miliony korun na nové moderní vybavení ordinace,“ uvedl starosta Martin Červený. Původní vybavení ordinace stomatoložka využívat nechtěla.

Lidé nového zubaře na Volyňsku vítají. „Jezdím za zubařem až do Budějovic. Jinde nebrali. Přítel se přistěhoval od Prahy a také tu shání zubaře. Jezdit takové dálky, když bolí zub, je nanic,“ říká Zdena Brůhová.

Původní zubařka Marcela Burianková má ordinaci ve Volyni k dispozici do konce července, poté se město postará o potřebné stavební úpravy a bude se čekat na nástup nové lékařky.

Nová zubní lékařka Halyna Semenkiv má praxia všechny potřebné atestace pro práci v ČR.

Až nastoupí, měla by svoji praxi plně vykonávatve Volyni.