Kuřimany jsou v okrese jednou z obcí s nejmenším počtem voličů. Mezi prvními mívají i sečtené hlasy. Obec má kolem 37 obyvatel, voličů je třicet. „Většina lidí mívá odvoleno už první den, tak dva tři nám zbývají na druhý den,“ vzpomínají komisaři na průběhy voleb. Místní prý jsou ukáznění a žádné problémy nebývají.

Mezi prvními pěti voliči přišel k volební urně i Miroslav Hejtmánek se svojí babičkou. „Bydlím v Kuřimanech dva nebo tři roky, a líbí se mi tady, žije se tu dobře. Jezdil jsem sem od malička za babičkou a teď si tu zvelebuji dům,“ uvedl Miroslav Hejtmánek s tím, že volit byl v Kuřimanech zatím pokaždé.

Řady místních komisařů doplňuje v obci i Dagmar Nováková ze Strakonic. „Jezdím sem ráda, už se tu známe a přijde mi tu vřelejší atmosféra než ve městě, kde se lidé ani moc neznají,“ chválí si Dagmar Nováková.
V Kuřimanech se volí v obecní místnosti, která souží jako úřad, ale i místnost pro společenská setkání a oslavy. „Dříve tomu tak ale nebylo. „Spadali jsme pod Jinín, Miloňovice a jeden čas i pod Třešovice,“ vzpomínají při vhazováni volebních lístků do uren místní pamětníci.

V Kuřimanech se podařilo sestavit jednu volební kandidátku. „Volební účast čekáme kolem devadesáti procent. První den voleb v půl desáté večer máme odvoleno sedmdesát procent, tedy 21 voličů,“ uvedla zapisovatelka Ludmila Chvostová.

Lukáš Strnad