Vojenské a letecké přidělence osmnácti států přivítal velitel strakonického útvaru plukovník Vladimír Barca, který je seznámil s posláním pluku a úkoly, jež strakoničtí vojáci plní. „Po úvodní prezentaci následovaly praktické ukázky, při kterých byly demonstrovány schopnosti vojska pozemní protivzdušné obrany," uvedla mluvčí pluku Jana Samcová.

Hosté si prohlédli techniku, kterou je útvar vyzbrojen. Kromě protiletadlových raketových kompletů 2K12 KUB, RBS-70 a S-10M byly k vidění také systémy velení a řízení PUPoSy a RACCOS, lehké obrněné vozidlo Dingo, průzkumné radiolokační čidlo RVR a další prostředky, jež vojáci využívají při plnění jejich hlavního úkolu, kterým je zabezpečení pozemní protivzdušné obrany.

Představen jim byl trenažér, který se používá k výcviku obsluh protiletadlového komplexu 2K12 KUB. Někteří přidělenci také využili možnost vyzkoušet si na trenažéru činnost operátora protiletadlového kompletu RBS-70. O výcvik vojáků, sloužící u tohoto zbraňového systému, se živě zajímali i během dynamické ukázky rozvinutí družstva zmíněného kompletu.

Spokojenost hostů s připraveným programem potvrdil brigádní generál Daniel Pregl: „Návštěva u strakonického útvaru byla velmi dobře zorganizovaná, prezentace proběhla na vysoké úrovni. Zdejší vojáci jsou skutečně odborníci na svém místě. Jsem rád, že jsem zde mohl být," uvedl na závěr návštěvy ve Strakonicích rakouský přidělenec obrany.