Místo strašidel mučicí nástroje. Takovou novinku pro letošní sezonu přichystal Vodní zámek Blatná. Strakonickému deníku to řekla Veronika Janečková. „Mučírna je buď součástí dětské prohlídky, nebo je možné ji vidět zvlášť. Návštěvníci se v ní setkají s nejrůznějšími mučicími nástroji, které se dříve používaly," uvedla.
Stejně jako loni jsou k dispozici různě dlouhé prohlídky, v současné době se jedná i o nočních prohlídkách. Zda je bude zámek letos nabízet, bude jasné během dvou týdnů.
Kromě interiéru zámku mohou návštěvníci projít i zámecký park v anglickém stylu s rozlohou 42 hektarů, který patří k nejpůvabnějším místům v Blatné. Ráda si do něj zajde i Zuzana Čecháčková, která v Blatné žije. „Zámecký park se mi líbí," zdůvodnila. Oblíbenou atrakcí zámeckého parku je početné stádo daňků skvrnitých, kteří se zde volně popásají a jsou velmi krotcí.

Dnešní zámecký soubor Blatná patří nesporně mezi stavebně a historicky nejhodnotnější a architektonicky nejvýznamnější památky svého druhu u nás.

Vodní zámek Blatná nabízí několik typů prohlídek:

Základní prohlídka – Zámecké interiéry jsou zařízeny převážně rodovými sbírkami rodiny Hildprandtů. Prohlídka zahrnuje mimo jiné pracovnu Jana Evangelisty Purkyně, lovecký salon, empírový salon, rodinnou galerii a soukromou sbírku z Etiopie.
Prohlídka pro MŠ a I. stupeň ZŠ – zkrácená prohlídka zámku a prohlídka mučírny.
Rozšířené prohlídky – Základní prohlídku je možné za příplatek rozšířit o Zelenou světnici či kapli.
Noční prohlídky – Zda se budou letos konat, se rozhodne v následujících dvou týdnech. Pracovníci zámku o tom budou informovat na webových stránkách.

Prohlídky je možné absolvovat i s cizojazyčným výkladem.

Otevírací doba

Duben – 1. června: sobota a neděle 10 – 16 hodin
3. června – 29. června: úterý – neděle 10 – 16 hodin
1. července – 31. srpna: úterý – neděle 10 – 17 hodin
2. září – 14. září: úterý – neděle 10 – 16 hodin
20. září – 26. října: sobota a neděle 10 – 16 hodin

Záklaní vstupné

Dospělí: 100 korun
 Studenti do 26 let (denní studium), důchodci, ZTP: 75 korun
Děti (6 – 15 let): 45 korun
Děti do 6 let: zdarma