O připravovaném festivalu jsme si povídali s ředitelkou Městského kulturního střediska Vodňany Michalou Piskačovou.

Na co se mohou lidé v rámci rybářských dnů těšit?
Program Vodňanských rybářských dnů se bude odehrávat na několika místech ve městě. Konat se budou například prezentace místních škol zaměřené na tematiku ryb, rybářství, rybochovu nebo vodního hospodářství. Kromě dne otevřených dveří na rybářské škole se uskuteční také rybářské závody, mše za rybáře, kuchařská soutěž v netradiční úpravě kapra nebo výstava preparovaných ryb. Součástí slavností budou i vzdělávací programy pro školy zaměřené na environmentální vzdělávání.

Michala PiskačováMichala PiskačováZdroj: Deník/Kamila ŠmídováJak to bude s programem po městě? A co třeba nějaká novinka pro letošek, chystá se?

Jako gastronomická programová novinka letošního ročníku se představí sobotní Street food festival na náměstí Svobody. K tomu stánky partnerských organizací na náměstí nabídnou nejrůznější rybí pochoutky či živé ryby z městských sádek. Nebude scházet ani tradiční historické tržiště. Hudební program bude mít jako obvykle své žánrové scény: dechovou, lidovou a folkovou před kulturním domem, hlavní scéna na náměstí Svobody představí vedle místních umělců a vystoupení partnerských měst také baby-punk, rap nebo pop-rock pro širokou veřejnost, areál Blanice je rockový nebo metalový. Hlavní hvězdou programu na náměstí bude zpěvačka Ewa Farna, sobotní večer uzavře ohňostroj a slavnosti budou finišovat na Sportovním areálu Blanice až do nedělního rána. V neposlední řadě bude v rámci slavností v sobotu 18. května za účasti delegátů podepsána partnerská smlouva s italským městem San Vincenzo.

Jak je to se vstupným na akce?
Vstup na kulturní program je zdarma, pokud tedy není v programu uvedeno jinak.

Kde lidé najdou podrobný program rybářských dnů?
Podrobný program a bližší informace o konání akce najdou lidé na www.meksvodnany.cz/vodnanské-rybarske-dny.cz.