Protože se kvapem blíží Velikonoce, k dostání byly hlavně dekorace na jarní téma. Nechyběly pomlázky, jarní závěsné dekorace a zápichy do květináčů. Koupit si ale lidé mohli i šperky a dekorace z kamínků a korálků, ale také šperky vyrobené metodou galvanoplastiky, která umí přírodniny zavřít do měděné schránky a proměnit v krásné módní doplňky. Jeden ze stánků nabízel i háčkované dekorace, krabičky, prostírání a tašky, další pak recyklované svíčky. Kdo měl zájem, mohl se nechat na památku vyfotit ve fotokoutku.

12. "Čtverák hastrman", r. 1949, Půhoná, Fišerová, Binnhack.
RETRO: Krásné kostýmy, staré fotky. Historie ochotníků ze spolku Čelakovský

Svůj stánek tu měla samozřejmě i městská knihovna, jednak s barem a také s darovanými a vyřazenými knížkami, které si mohli lidé nakoupit za výhodné ceny. Prostory knihovny patřily hlavně dětem, ve tvořivé dílničce si mohly vyrobit velikonoční dekorace, s velkým zájmem se také do práce pouštěly.

Jarní blešák se na dvorku vodňanské knihovny nekonal poprvé. „Sešli jsme se už v létě, v předvánočním čase a teď před Velikonocemi. Zavítá k nám na dvorek vždy tak kolem stovky lidí,“ uvedla za knihovnu Lucie Hasilová.

Další akce a projekty knihovny Gelasta Vodňanského můžete sledovat ZDE.