Zahájení festivalu, které připadá na pondělí 17. června, bude patřit promítání krátkého filmu Naděje od talentovaného mladého filmaře Zdeňka Špačka, začíná se v 17.30 hodin. Následovat bude přednáška Jitky Velkové a Karla Burdy, kteří představí historii a současnost Vodňan.

Pozvaní spisovatelé:
Jan Bauer, Miroslav Boček, Lukáš Csicsely, Petra Hejtmánková, Hana Hosnedlová, Pavel Janšta, Jaromír Jindra, Hynek Klimek, Tomáš Končinský, Hana Lehečková, Zbyněk Mrvík, František Niedl, Josef Pecka, Ivana Peroutková, Jaroslava Pixová, Antonín Sekyrka, Michal Vlk, Františka Vrbenská.

Středa 18. června bude patřit dětem, které se mohou těšit na besedy se známou spisovatelkou Zuzanou Pospíšilovou. Festival vyvrcholí v pátek 21. června. V dopoledních hodinách čekají na veřejnosti i žáky přednášky významných autorů, kteří se do Vodňan sjedou z celého regionu.

„Slavnostní zakončení festivalu se uskuteční v pátek večer, kdy dojet na předání literární ceny Vodňanský trojlístek. Na programu bude také autorské čtení oceněných autorů, hudební vystoupení kapely Pozor, vizita! a premiéra dokumentu o zapomenutých místech Vodňan,“ zve tým knihovny Gelasta Vodňanského, který je pořadatelem akce.