Stavba byla realizována na místě bývalého rybníku, kde bylo v 70. letech vybudováno betonové koupaliště. V roce 2018 proběhla další rekonstrukce, která upravila původní koupaliště na koupaliště podobného typu na zhruba třetině původní rozlohy. V sobotu 17. července bude koupaliště v 10 hodin slavnostně uvedeno do provozu.

Projekt celého areálu je dvouetapový. Zahrnuje etapu I, samotné koupaliště, objekt občerstvení a technologické části a etapu II, úpravu zbývající části celého areálu. Etapa I je plně hrazena z rozpočtu města a Etapa II, je spolufinancována ze SFPI a podpořena částkou šest milionů korun.

Samotné koupaliště nabízí tři dráhy o délce 25 metrů. Uvnitř bazénu je velká wellnessová část, která nabízí masážní chrliče, perličkové lavice a křesla, dnové trysky pro masáž nohou a houpací zvon. Ve spojení s teplou vodou to určitě poskytne zábavu i zasloužený relax. Ještě více zábavy nabízí prvky v dětském bazénu. Okolí bazénu nabízí řadu míst se stínem pro sezen i ležení. Příjemný pocit z pobytu u bazénu doplní i občerstvení na dvou místech areálu.

Na zbývající části areálu jsou hřiště na parkour, univerzální hřiště s umělou trávou, dětské hřiště s korábem a podzemní trampolínou. V severní části se nachází pumptracková dráha, seniorské cvičící prvky a pod okny panelových domů okrasný biotop. Vše je protkáno sítí chodníků, záhonů a parkových úprav s výsadbou stromů. K dispozici je i nové parkoviště pro motorizované návštěvníky. Celá akce má hodnotu necelých 40 milionů Kč a k jejímu financování přispěli i sponzoři.

V předchozích letech byla tato vodňanská lokalita považována za nejhorší a nejošklivější část města.