Už 12.ročník Memoriálu Miloslava Ježka, který se konal v sobotu 19. července, opanovali domácí. Třetí místo patřilo Vodňanským.

V úvodním zápase nastoupil domácí Olešník proti týmu TJ Hluboká, který do Olešníku přijížděl jako obhájce loňského prvenství. Duel rozhodl Olešník už v první poločase, kdy po pohledné kombinační akci domácích chladnokrevně zakončoval Červenka.

Druhé utkání obstarala mužstva FK Vodňany a TJ Dříteň. Gólově se Vodňanští prosadili až po přestávce, když otevřel skóre Volmut. Poté převzala překvapivě iniciativu Dříteň a utkání otočila. Nejprve vyrovnal z pokutového kopu Pfeffer a o pár minut později ten samý hráč posunul své mužstvo do finále.

Utkání o 3. místo začala lépe Hluboká, když pokutový kop proměnil Jonáš. Utkání se rozhodně nehrálo v rukavičkách a nejednou museli horké hlavy hráčů obou mužstev uklidňovat všichni tři rozhodčí. V závěru vyrovnal vodňanský Benedikt, a tak musely o konečném 3. místu rozhodnout pokutové kopy. V nich byli přesnější hráči Vodňan, když svůj pokus proměnilo všech pět exekutorů. Na straně Hluboké zaváhal až poslední Lukáš Adam. A tak bronz brali hráči Vodňan.

Finále obstaralo derby mezi Olešníkem a Dřítní. První poločas moc fotbalové krásy nenabídl. I přesto šli domácí do vedení, když se za hostující obranou ocitl osamocený Vařák a ve skluzu prostrčil míč podél vybíhajícího brankáře Dřítně. Do poločasu mohl být ještě srovnáno. Přímý kop Slepičky zblokovala olešnická zeď k nohám zcela volného Pfeffra, kterého ve vyložené šanci skvěle vychytal Studnička. Na druhý poločas zbylo více sil domácím, kteří korunovali svůj výkon dalšími dvěma góly. Nejprve se podruhé na turnaji trefil Červenka. O chvíli později se krásnou individuální akcí blýskl Martin Šíma a zvýšil na končených 3:0.

Konečné pořadí:
1. FK Olešník
2. TJ Dříteň
3. FK Vodňany
4. TJ Hluboká

Semifinále č.1:
Olešník – Hluboká 1:0 (1:0), gól Luboš Červenka.
Semifinále č. 2:
Vodňany – Dříteň 1:2 (0:0), branky: Volmut – Lukáš Pfeffer Lukáš 2 (1x z 11).
O 3. místo:
Vodňany – Hluboká 1:1 (0:1), na penalty 5:4, góly: Benedikt – Jonáš (11).
Finále:
Olešník – Dříteň 3:0 (1:0), střelci: Vařák ml., Červenka, Martin Šíma.

Individuální ocenění:
Nejlepší střelec – Lukáš Pfeffer (Dříteň).
Nejlepší hráč – Luboš Červenka (Olešník).
Nejlepší brankář – Jan Studnička (Olešník).

Sestava Vodňan: Budín, M. Vokatý, M. Hojdekr, D. Josef Chalupský – L. Benedikt, J. Hajný, T. Vokatý, J. Volmut, M. Machnyk – T. Kvěch, R. Veselý ( M. Jirouš, O. Benedikt, D. Janda, D. Rusín.) Trenér Václav Hrachovec

Tomáš Kvěch, kapitán Vodňan: „Každopádně jsme takto hráli snad prvně, tedy alespoň já určitě, takže jsme získali nějaké zkušenosti. Trenér bral turnaj jako generálku na soutěž , takže zkoušel různé varianty."

Autor: Jan Škrle