Nová tvář se ve Vodňanech objevila i na postu 1. místostarosty, kterým je Tomáš Bednařík. Místo tajemnice městského úřadu dál patří Pavle Smolové.

Milan Němeček je novým starostou Vodňan.Milan Němeček se v politice Vodňan angažoval již v minulosti. „Před osmi lety jsem byl radním a poslední čtyři roky jsem byl zastupitel v opozici,“ uvedl ke svému fungování kolem města. Post starosty prý vzal kvůli preferenčním hlasům, kterých získal 780, tedy nejvíce ze všech kandidátů. Své příznivce prý nechtěl zklamat.

Zatím se nové vedení na radnici věnuje předávání rozdělaných a připravených projektů. „Chceme mít představu, co se děje a do čeho mají být investovány peníze. Pak můžeme teprve začít další práci,“ dodal starosta Milan Němeček.

První věc už se pod novým vedením radnice změnila. Kromě finančního a kontrolního výboru byl nově zvolen i výbor pro rozvoj města.

Jsou v něm lidé napříč politickým spektrem, kteří mají přinášet nové impulzy a nápady na dlouhodobý rozvoj Vodňan. A to třeba i pro příští vedení města.

Lukáš Strnad