Rekonstrukce zchátralého koupaliště Škorna se odkládá. Pozemky kolem něj patří městu, vodní plocha náleží státu. A dokud není vyřešen bezúplatný převod do rukou radnice, nemá smysl se o obnově vůbec bavit.
Ale podle všeho to lidem zas tak moc nevadí. Josefa Čtvrtníka z Vodňan jako občana koupaliště nepálí. „Město by mělo řešit chodníky. Ty jsou příšerné. A pro mě rozhodně důležitější. Projet po nich s kočárem, to je hrůza," doporučuje radním Josef Čtvrtník.
Podle místostarosty Karla Burdy radnice na chodníky nezapomíná a pro letošní rok na ně vyčlenila dva miliony korun. „Akutní opravy se budou týkat chodníků v ulicích Tylova a Fučíkova a dále chodníků v parku," slíbil.
V současné době jsou radní v jednání s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). „Musíme se domluvit na osobní schůzce. Ta by měla být během března," řekl Karel Burda. To potvrdil rovněž ředitel 
ÚZSVM – Územního pracoviště České Budějovice Zdeněk Prokopec. „Město Vodňany žádá o bezúplatný převod a musí tak doložit, jakou investici plánují, že jej nebudou pronajímat a podobně," vysvětlil Zdeněk Prokopec.
Novou podobu koupaliště, které vzniklo v 70. letech, mají zastupitelé na stole téměř rok.

Škorna