Vodňanské rybářské dny jsou nejvýznamnějšími oslavami města, které se konají tradičně v květnu už více než 25 let. Jsou neodmyslitelně spjaty s rybářskou tematikou, která je s městem spojená. Program rybářských dnů se koná od čtvrtka do neděle a je určený pro všechny věkové kategorie.

Na vodňanském náměstí mohou lidé navštívit tradiční trhy, které jsou v těchto dnech obohaceny zejména o stánky s živými rybami a nejrůznějšími rybími specialitami. Možnost kulturního vyžití nabízí Sportovní areál Blanice, kde si lidé letos mohou poslechnout například kapely Jaksi taksi, Zakázaný ovoce, Kabát revival, Labyrint, Menhir a mnoho dalších.

Pro děti je tu v sobotu připraveno sportovní odpoledne, na kterém najdou skákadla, nafukovací hrady, lezeckou stěnu a další atrakce včetně ukázky čtyřkolek, a loutkové pohádky a práce integrovaného záchranného systému.

Hru, zábavu i poučení spojuje výstava Hry a klamy, které zahrnuje více než sedmdesát interaktivních exponátů, které jsou určeny k vyzkoušení, vyřešení nebo soutěžení. Tu najdou návštěvníci v sobotu a neděli v prostorách MEVPIS FROV JU (jídelna a učebna, přízemí) .

Vodňany se mohou pochlubit dvěma unikátními školami. Střední rybářskou školou a Vyšší odbornou školou vodního hospodářství a ekologie a Fakultou rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, jejíž součástí je i Výzkumný ústav rybářský a hydrobiologický se sídlem ve Vodňanech. V rámci rybářských dnů obě pořádají den otevřených dveří a hosté si tak mohou prohlédnout všechny objekty. Dále mají v programu odborné i veřejné semináře a řadu dalších zajímavostí.

Podrobný program na: http://www.rybarskedny.cz/