Do ředitelského křesla ale přichází z pozice žádané vypravěčky na volné noze. „Podzimní vlna protiepidemiologických opatření změnila mé plány, možnost vystupovat byla výrazně omezena, a tak jsem se rozhodla ucházet o pozici ředitelky vodňanského kulturního domu,” říká žena, jejíž hlavní touhou je vytvořit z této instituce centrum kultury nejen pro místní, ale i pro diváky ze širšího okolí.

A že se mají návštěvníci na co těšit, slibuje výčet jejích programových nápadů: „Přála bych si navazovat spolupráce, síťovat se s již osvědčenými projekty a organizacemi v místě, v regionu, v republice i v zahraničí. Líbilo by se mi například, kdybychom pestrý program vodňanského kulturního léta, který jistě připravíme, zahájili sousedskou slavností v rámci Evropského dne sousedů anebo kdybychom zavedli tradici letních příměstských táborů pro děti.”

Michaela Piskačová se chystá v přípravách programů opírat o širokou základnu místních tvořivých osobností. Jedním z jejích prvních kroků v nové funkci bude vytvoření krátkodobého a dlouhodobého strategického plánu pro rozvoj kultury ve Vodňanech.