V sobotu 4. července v odpoledních hodinách museli volarští dobrovolní hasiči evakuovat dětský tábor z kempu na Soumarském mostě.

„Jednalo se spíše o preventivní akci. Hladina vody totiž opět stoupla, a tak hasiči evakuovali sedmadvacet dětí a jedenáct dospělých z kempu do evakuačního střediska, které se nachází v tělocvičně volarské základní školy,“ informoval velitel volarských dobrovolných hasičů František Rokůsek.
Dodal, že cesta, která se nachází u kempu hned za brodem, byla zcela zatopena a stala se tak neprůjezdnou. „V tuto chvíli je místní louka podmáčená a stačí i malý déšť a hladina hned stoupá,“ upřesnil včera ráno František Rokůsek.

„V sobotu přišla bouřka a evakuace byla nutná. Děti ještě nejsou zpátky, nacházejí se stále v evakuačním středisku. Nyní vše záleží na počasí. Snad už dnes během dne by se mohly děti do kempu vrátit,“ podotkl za provozovatele kempu Soumarský most Zdeněk Oubrecht.

Uvedl, že před několika dny uklízeli chatky, do kterých se dostala voda. V tuto chvíli je naštěstí znovu nezasáhla. „Voda se zatím drží v korytě a její hladina je sto třicet centimetrů,“ upřesnil Oubrecht.

Několik dnů je prázdný kempv Lenoře. „Naposledy jsme tu měli ubytované turisty ve čtvrtek. V noci ale museli všichni kemp opustit. I sem se totiž voda hrnula. Zdejší louka je velice podmáčená a kempovat se zde v současné době nedá. Od čtvrtka tu tedy nikoho nemáme a ani zatím neubytováváme,“ uzavřel včera správce lenorského kempu Jaroslav Mikeš.

Předpověď hlásí další deště a bouře.