V této obci na Vodňansku vlastní i dům Hana Krsová, současná starostka nedalekého Krajníčka. Před 15 lety právě v tento den mluvila s tehdejším šéfredaktorem Listů Strakonicka Petrem Pučelíkem.

Její dům číslo popisné 34, měl zaplavenou zahradu a sad, voda dosahovala na terasu. „Od roku 2002 rozvodněný potok zaplavil pozemky ještě několikrát,“ řekla včera Hana Krsová. Voda odplavila i část terasy a sahala často do poloviny oken, stávalo se, že nestihli zavřít do bezpečí drůbež. „Nejhůře záplavy nese moje matka, když vidí vždy tu spoušť po opadnutí vody. Jak člověk stárne a ubývají síly, tak stále opakující se opravy, rekonstrukce a náklady jsou ubíjející. Asi nejvíce mi utkvělo v hlavě jaro 2008,“ posteskla si Hana Krsová.

Tehdejší Strakonický deník.
Chvíle ze 6. na 7. srpna 2002: Přišla první vlna

Tenkrát se potkalo několik bouřek a průtrž mračen, bylo to na přelomu března a dubna. Hana s matkou se vypravily na podléšky, když se strhl prudký liják. Domů už je čekalo brodění po kolena ve vodě. Voda stoupala velkou rychlostí, ale tentokrát, protože byla přítomna celá rodina, si s ní poradili. Vylévali zpět oknem, co se dalo a ucpali všechny skuliny ve dveřích. Stačilo pár centimetrů a voda by se dovnitř dostala přes okna, ale k tomu naštěstí nedošlo.

Od tohoto roku je také dům nepojistitelný. Žádná pojišťovna ho proti záplavě nepojistí, protože je v záplavové oblasti.