Nejméně půl hodiny denně, ne-li víc, strávených u počítače a papírováním. To už nyní pro provozní strakonické restaurace Melodie Editu Křížovou znamenají zaváděná opatření proti černému trhu s alkoholem. „Je to prostě už teď velká komplikace a zařizování koncese na prodej alkoholu to bude další čas navíc," konstatovala.

Papírování navíc znamenají zavedené vládní kroky i podle Šárky Kůsové ze strakonické restaurace Hradní sklípek. „Nějakou chvíli to trvalo, než jsme si všechny podklady dohledali, ale u nás není sortiment alkoholu tak široký, tak to nebyl takový problém. Teď už máme všechny rodné listy opatřené, tak se naše nabídka mohla vrátit do původní podoby," uvedla. Ani případné zařizování koncese na prodej alkoholu za velký problém nepovažuje.

Ani Jiří Říha z blatenské restaurace U Datla zaváděná opatření za tak velkou komplikaci nepovažuje. „Bereme alkohol jen od zaručených českých firem. Tak myslím, že u nás ani žádný problém nikdy vzniknout nemohl. Snad na začátku těch opatření to bylo poněkud složitější, než se nám podařilo zjistit co a jak. Pak jsme náš alkohol rychle zlegalizovali a vše se vrátilo do starých kolejí," poznamenal. Ani případné zařizování koncese na prodej alkoholu by pro něj nejspíš velká komplikace nebyla.